دیتاماینینگ یار

تحلیل شبکه های اجتماعی با نرم افزار گفی

به تازگی وقتی تورقی به بازار کار دارم می بینم که بحث شبکه های اجتماعی هم در بازار و هم در دانشگاه داغ شده و روز به روز داغتر می شه. فعلا در سطح آزمایشگاهی کار با نرم افزاری مثل گفی می تونه خیلی ذهن آدم رو در خصوص تحلیل های شبکه اجتماعی (تحلیل شبکه اجتماعی) باز بکنه.

انجام پروژه دانشجویی گفی

گاهی هم کاربران عزیز سایت تشریف میارن و در خصوص پروژه های شبکه اجتماعی و پروژه های گفی با من صحبت می کنند. فکر می کنم کمی همگی در خصوص گفی بیشتر بدونیم بهتر باشه. در ادامه در این خصوص توضیحاتی داده می شه . سعی می کنم روی موارد زیر وقت زیادی برای یادگیری دوستان بزارم.

امروزه پدیده شبکه‌های اجتماعی برخط و کاربرد آنها چنان همه گیر شده که کمتر کسی است که با دنیای رایانه و اینترنت، آشنا بوده و نام چند نمونه از آنها را نشنیده باشد. این حجم وسیع کاربران، محتوا و ارتباطات سبب تحولات زیادی گردیده است. هر شبکه اجتماعی، چه به صورت برخط و یا غیر از آن، متشکل از افراد، گروه‌ها و ارتباطات است. اگر شبکه اجتماعی را به صورت یک گراف در نظر بگیریم افراد، گره‌های گراف را تشکیل می‌دهند و نوع رابطه میان آنها مانند دوستی، خویشاوندی، علایق مشترک، تجارت و غیره نیز یال‌های بین گره‌ها را می‌سازند.

با افزایش گره‌ها و ارتباطات میان آنها شبکه نیز پیچیده‌تر شده و می‌باید برای یافتن درک درستی از آن، به روش‌های تحلیل شبکه متوسل شد.

انجام پروژه با نرم افزار گفی (انجام پروژه Gephi)

تیم ما هر پروژه ای را چه ساده و چه سخت با گفی به سرانجام می رساند. تخصص ما شبکه های اجتماعی است. زودتر دست به کار شوید و به ما در خصوص پروژه های گفی خودتون پیام بدید. ما پروژه های دانشجویی و شرکتی گفی را انجام می دهیم.

تحلیل شبکه اجتماعی با گفی Gephi

قصد تحلیل شبکه خاصی را دارید؟ نرم افزار های زیادی وجود دارد. بگذارید ما برای شما این کار را انجام دهیم. گفی خاص و قوی هست و تضمین می کنیم بهترین باشیم.

(Gephi) ابزاری برای تحلیل شبکه ها

گفی یک نرم افزار OPEN SOURCE برای اکتشاف بصری شبکه ها می باشد( همچنین GRAPHS هم نامیده می شود).یک شبکه مجموعه ای از موجودیت هاست که نودها یا گره ها نامیده می شوند و مجموعه ای از ارتباطات میان گره ها است که یال ها نامیده می شوند. نرم افزارهای متنوعی برای بصری کردن و تجزیه و تحلیل شبکه ها وجود دارند، گفی مطالعه ویژه ای روی شبکه ها با ویژگی گره ها انجام می دهد.ویژگی ها جفت مقدار – کلیدی از رابطه هر گره یا هر یال است.برای مثال،افراد در شبکه های اجتماعی ویژگی هایی از قبیل جنسیت، زبان و سن را دارند.کاربران گفی با بصری سازی در زمان واقعی با مستقرکردن گره ها در فضای دو یا سه بعدی با استفاده از الگوریتم های LAYOUT یا MOVE کردن گره ها بر هم تاثیر متقابل می گذارند.آنها از ویژگی گره ها برای تغییر رنگ و اندازه گره ها استفاده می کنند و گروها و اشخاص را پیدا می کنند. هدف مطالعه همبستگی ویژگی گره ها و ساختن شبکه با استفاده از الگوهای بصری است.طبقه بندی متریک ها ی تحلیل شبکه های اجتماعی از قبیل درجه گره یا معیار مرکزی بینیت می تواندبرای محاسبه و تصویرسازی بهتر استفاده شود. شبکه می تواند براساس ویژگی ها فیلتر شوند.

گفی محدودیتی در شبکه های اجتماعی ندارد.هر نوع از شبکه می تواند تحلیل شود مثل توپولوژی اینترنت( مثل ارتباط های میان ماشین ها) شبکه های اشتراکی فایل های نظیر به نظیر، شبکه های بیولوژیکی ، شبکه های اجتماعی آنلاین( مثل فیس بوک و تویتتر) ارتباطات (مثل ایمیل) و شبکه های دوستی همچنین شبکه های معنایی و شبکه های سازمانی و غیره. داده ها با فرمت های متفاوت زیر IMPORT و EXPORT می شوند.

     شما می توانید فیلترهایی ایجاد کنید که می تواند گره ها و یال ها را در شبکه مخفی کند.

     برای یافتن مواردی همچون کوتاه‌ترین مسیر (Average Path Length)، از پنل Statistics استفاده کنید. برای تشخیص اجتماعات از Modularity در همین بخش، استفاده می‌شود.

     در پنل Ranking با انتخاب پارامتر مناسب درجه‌بندی مانند Degree و رنگ مناسب، اطلاعات مورد نظر، دیده می‌شود. با انتخاب Result List از پایین پنل نیز می‌توان نتایج و تعداد لینک‌ها را به تفصیل، مشاهده کرد.

     از دکمه گردان وسط ماوس برای بزرگنمایی و از دکمه راست آن برای جابجا شدن گراف، استفاده می‌شود.

    برای تعیین رنگ زمینه و پیش‌فرض، فونت، گرفتن عکس، نمایش لبه‌ها و برچسب آنها از منوی پایین، استفاده کنید.

    برای تغییر ضخامت لبه‌ها از نوار لغزانی که در پایین صفحه قرار دارد استفاده نمائید.

    بخش Layout در سمت چپ صفحه، برای تنظیمات شکل گراف است. برای مثال با انتخاب Force Atlas و تغییر Repulsion Strength به عددی بزرگ و اجرای Run می‌توان گراف را بزرگتر نمود.

    i می‌تواند گراف ورودی خود را به یکی از شکل‌های زیر دریافت نماید:

    GraphViz(.dot), Graphlet(.gml), GUESS(.gdf), LEDA(.gml), NetworkX(.graphml, .net), NodeXL(.graphml, .net), Pajek(.net, .gml), Sonivis(.graphml), Tulip(.tlp, .dot), UCINET(.dl), yEd(.gml), Gephi (.gexf), Edge list(.csv)

     فرمت‌های خروجی نیز به قرار زیرند:

     GUESS(.gdf), Gephi(.gexf), .svg, .png

ارتباط و مشاوره با شما ۰۹۳۶۷۹۳۸۰۱۸ در واتس اپ

error: با عرض پوزش؛ لطفا از مطالعه مطالب لذت ببرید.