دیتاماینینگ یار

داده کاوی با رپیدماینر

نرم افزار رپیدماینر:

Rapid miner  نرم افزاری کاربردی در مباحث داده کاوی، تحلیل و پیش بینی، یادگیری ماشینی و تحلیل کسب و کار میباشد.در واقع رابط کاربری گرافیکی قدرتمندی است که به کاربران این امکان را می دهد که  تحلیل ها و فرایندهای پیشبینی خود را بر روی داده ها ارائه نمایند. همچنین این نرم افزار کاربردهای بسیاری در امور تجارت و کسب و کار و همچنین در امور تحقیقاتی، آموزشی،یادگیری و… دارد. افرادی که به مباحث  داده کاوی و یادگیری ماشینی علاقمند هستند، میتوانند با استفاده از این برنامه تمامی مراحل مورد نیاز را از آماده سازی اطلاعات اولیه گرفته تا بصری کردن نتایج را در یک فضای یکپارچه انجام دهند.از جمله الگوریتم های مهمی که در زمینه انجام پروژه داده کاوی با رپیدماینر ارائه شده است میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

برخی قابلیت های رپیدماینر:

پروژه های rapidminer

معرفی نرم افزار داده کاوی رپیدماینر rapidminer

نرم افزار داده کاوی نرم افزاری برای مباحث پیشبینی ولرنینگ ماشین وآنالیز استارت آپ است. از کاربردی ترین برنامه های  انجام پروژه های داده کاوی نرم افزار ریپد ماینر rapidminer می باشد که  با رابط کاربری بالا و قدرت پردازش خوب خروجی  در کمترین زمان ممکن تولید کرد.نرم افزار رپیدماینر از قدرتمند ترین ابزارهای تحلیل داده های بزرگ می باشد که نمای گرافیکی با اتصال به همدیگر مثل بلوک پیش پردازش بلوک الگوریتم خروجی مورد نظر را تولید کرد. این نرم افزار تمام قدم های پیش پردازش داده ها تا نمایش گرافیکی داده ها و اجرای الگوریتم ها جفت تولید خروجی  و ارزیابی آن یک محیط واحد در اختیار کاربر قرار میدهد. این برنامه بصورت اپن سورس و فری است محصولات زیادی بر اساس این نرم افزار تولید شده است. این نرم افزار در سال ۲۰۰۱ به بازار ارائه شد اسم اصلی این برنامه yale learning envirement  معرفی شد. رفته رفته با افزایش امکانات برنامه در سال ۲۰۰۷ به نام راپیدماینر تغییر داد.نرم افزار رپیدماینر رابط  کاربری قوی در اختیاران کاربران قرار می دهد تا بتوانند براحتی تحلیل و پیشبینی های خود را از داده های موجود داشته باشند. نرم افزار رپیدماینر از زبان های برنامه نویسی نیز حمایت می کند. این نرم افزار امکاناتی برای پیش پردازش داده ها مثل ترکیب وتغییر داده ها فراهم می آورد. همچنین سرعت یادگیری وپیاده سازی الگوریتم های  به دلیل داشتن  نودهای زیادی از الگوریتم های داده کاوی  سرعت پیاده سازی کرد.

 

این برنامه الگوریتم های زیادی را بصورت آماده در محیط خود عرضه کرده است در سالهای اخیر در پروژه های تجاری دانشجویی بیشتر مورد توجه بوده است. دانشجویان و محققین زیادی برای انجام پروژه خود از این نرم افزار استفاده می کنند. محیط کاربری بسیار قوی و کاربر پسند را در اختیار استفاده کنندگان قرار می دهد.در سال ۲۰۱۴ یکی محبوب ترین برنامه های داده کاوی شناخته شد.نرم افزار داده کاوی  رپیدماینر rapidminer از راحت ترین و قوی ترین نرم های موجود برای داده کاوی و تحلیل داده هاست. همچنین از رابط گرافیکی قدرتمندی برای نماش داده ها بصورت گرافیکی برخوردار است. از سایر قابلیت های نرم افزار می توان به ورود مستقیم کد جاوا و پایتون را دارد و میتوان  داده های سایر ابزارهای  داده کاوی مانند excel,oracle,access,sql server نیز استفاده کنید .

قابلیت های نرم افزار داده کاوی rapidminer

نمونه از پروژه هایی که در این نرم افزار قابل انجام است :

ما چه نوع پروژه های رپیدماینر را میتوانیم انجام بدهیم ؟

نرم افزار Rapid Miner امروزه برای افرادی که در حوزه تحلیل داده کار میکنند بر کسی پوشیده نیست این نرم افزار تجاری هر چند سرعت بالایی ندارد ولی توانسته است بهترین عملکرد را در پیش بینی عددی و تصادفی داشته باشد نرم افزار رپیدماینر از محیط گرافیکی از طریق اتصال بلوک دیاگرام ها برای تحلیل داده ها و نحوه ارتباط آنها با هم استفاده میکند از این نرم افزار به صورت فراوان در تحلیل احساسات استفاده میشود این نرم افزار که  بر پایه برنامه نویسی جاوا نوشته شده است بسیاری از پیچیدگی های نرم افزارهای دیگر را ندارد و تمامی مراحل توسط پنجره های گرافیکی که به یک دیگر متصل می باشند انجام میشود.رپیدماینر به عنوان یکی از مهم ترین نرم افزارهای تحلیل داده امروز ویژگی های فراوانی پیدا کرده است که در زیر به آنها اشاره میکنیم :

به متخصص پروژه رپیدماینر مراجعه کنید

در سالیان اخیر سایت های بسیار در حوزه رپیدماینر در حال فعالیت هستند که اصلا فعالیت مناسبی ندارند ما به شما اطمینان خاطر میدهیم معتبرترین سایت رپیدماینر را انتخاب کرده اید.

ارتباط و مشاوره با شما ۰۹۳۶۷۹۳۸۰۱۸ در واتس اپ

error: با عرض پوزش؛ لطفا از مطالعه مطالب لذت ببرید.