دیتاماینینگ یار

انجام پروژه های وب کاوی

باور کنید یا نکنید ، شبکه جهانی وب قرار است با سرعتی حیرت انگیز رشد کند!. شگفت آور است که شبکه جهانی وب در حال مشاهده رشد تصاعدی داده ها است – داده هایی که ایجاد می کنیم و کپی می کنیم تا سال ۲۰۲۲ به ۴۴ زتابایت یا ۴۴ تریلیون گیگابایت می رسد.

این منبع غنی از اطلاعات شده است – اطلاعاتی که می توانید بازیابی کرده و از آنها برای تولید هوش عملی استفاده کنید.ممکن است از خود بپرسید که چگونه چنین حجم عظیمی از داده ها را بازیابی کنید. وب کاوی راه حل یک مرحله ای برای بازیابی اطلاعات و تجزیه و تحلیل داده ها است. آن را به ما بسپارید. اگر به درستی از ابزارهای وب کاوی استفاده کنید ، می توانید چیزهای زیادی را کشف کنید. این ابزارها می توانند داده ها را استخراج ، تمیز و تجزیه و تحلیل کنند تا بتوانید با کمک تجسم داده ها ، به بینش ارزشمندی برسید.

بله حق با شماست. با کشف همبستگی ها و شبکه ای از الگوها می توانید هوشی به دست آورید تا بتوانید روندهای آینده را بر اساس داده های گذشته بسازید. این می تواند به شما کمک کند تا استراتژی کسب و کار خود را شکل دهید. با اهمیت روزافزون وب کاوی ، ابزارهای وب کاوی نیز به سرعت ظهور کرده اند. ابزارها و نرم افزارهای مختلفی برای تهیه بینش و هوش تجاری در دسترس است.با ابزارهای مختلفی که در اختیار دارید ، می توانید همه آنها را با هم مخلوط کنید. بنابراین لازم است بدانید که چگونه هر ابزار کار می کند و کدام یک کاملاً با نیازهای شما مطابقت دارد. اما قبل از اینکه ابزارهای مختلف را درک کنید ، بسیار خوب است که کمی کاوش وب را جستجو کنید و ببینید که چگونه کار می کند.

وب کاوی چیست؟

خوب ، به زبان ساده ، وب کاوی روشی است که شما برای استفاده از تکنیک های داده کاوی استفاده می کنید تا بتوانید از داده های وب دانش بگیرید. این داده های وب می تواند موارد مختلفی باشد. این می تواند اسناد وب ، پیوندهای بین اسناد و یا گزارش های استفاده از وب سایت ها و غیره باشد. هنگامی که اطلاعات استخراج شده را بدست آوردید ، می توانید آن را تجزیه و تحلیل کنید تا مطابق با نیاز خود ، بینشی دریافت کنید. به عنوان مثال ، شما می توانید استراتژی بازاریابی یا فروش خود را بر اساس نتایجی که وب کاوی شما ارائه می دهد ، تراز کنید.

از آنجا که به داده های زیادی دسترسی دارید ، انگشت خود را روی نبض بازار قرار داده اید. می توانید الگوهای رفتاری مشتری را مطالعه کنید تا بدانید و درک کنید مشتری چه می خواهد. می توانید آن را با ساختار و استراتژی کسب و کار خود مرتبط کنید تا ببینید چگونه می توانید در پایان کار خود را دوباره پیکربندی کنید. با استفاده از این نوع تجزیه و تحلیل داده ها ، می توانید گلوگاه های داخلی را کشف کرده و عیب یابی کنید. به طور کلی ، شما می توانید از نظر نحوه پیش بینی روند صنعت از همه پیشی بگیرید و طبق آن برنامه ریزی کنید. وب کاوی را می توان بر اساس داده های استخراج شده به سه دسته تقسیم کرد.

کاوش محتوای وب در درجه اول به دلیل این که وب رشد سریعی از محتوا را تجربه کرده است ، توسعه سریعی داشته است. با توجه به این واقعیت که میلیاردها صفحه وب با تعداد زیادی از این داده ها وجود دارد و به طور مداوم صفحات وب اضافه می شوند. علاوه بر این ، یک کاربر متوسط ​​دیگر فقط مصرف کننده اطلاعات نیست بلکه یک انتشار دهنده و ایجاد کننده محتوا است. یک صفحه وب دارای داده های زیادی است. این می تواند متن ، تصاویر ، صوتی ، تصویری یا سوابق ساختاریافته مانند لیست ها یا جداول باشد. استخراج محتوای وب در واقع استخراج اطلاعات مفید از داده هایی است که صفحه وب از آنها ساخته شده است. کاوش محتوای وب اصول و تکنیک های داده کاوی و فرآیند کشف دانش را اعمال می کند.

استخراج ساختار وب بر ایجاد نوعی خلاصه ساختاری در مورد صفحات وب و وب سایت ها تمرکز دارد. بر اساس پیوندها و ساختار اسناد ، چنین خلاصه ساختاری ایجاد می شود. آنچه که استخراج ساختار وب انجام می دهد کشف ارتباط پیوندهای پیوندی در سطح سند است. برای دستیابی به این هدف از الگوریتم هایی مانند Pagerank و الگوریتم جستجوی ناشی از هایپر لینک استفاده شده است. استخراج ساختار وب به ویژه در بهبود استراتژی های بازاریابی با کشف سلسله مراتب ارتباط و پیوند بین صفحات وب بسیار مفید است.

استخراج استفاده از وب توجه خود را به کاربران معطوف می کند. از این روش برای انجام تجزیه و تحلیل کاربران وب سایت بر اساس سوابق وب سایت استفاده می شود. گزارش های مختلفی مانند ثبت وب سرور ، گزارش مشتری ، گزارش برنامه ، گزارش سرور برنامه و غیره وارد عمل می شوند. استخراج استفاده از وب تلاش می کند تا اطلاعات مفیدی را بر اساس تعامل کاربران پیدا کند. استخراج استفاده از وب از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا می تواند به سازمان ها کمک کند تا ارزش مشتری را در طول زندگی خود دریابند ، استراتژی های بازاریابی متقابل را در بین محصولات و خدمات طراحی کنند ، کارآیی کمپین های تبلیغاتی را ارزیابی کنند ، عملکرد برنامه های مبتنی بر وب را بهینه کنند و محتوای شخصی تری ارائه دهند. برای بازدید کنندگان برای فضای وب خود.

ارتباط و مشاوره با شما ۰۹۳۶۷۹۳۸۰۱۸ در واتس اپ

error: با عرض پوزش؛ لطفا از مطالعه مطالب لذت ببرید.